Dell Pro Intel Core Ultra 5 225U 16GB/512GB 16″ Win 11 Pro Laptop
SKU: pc16250_u5arl16512wpe_3wx Categories: , Tags: , , , , , , , , , , ,
Description
Professional productivity in a new, modern design+
Work sleeker, lighter, and smoother
Maximize productivity
Thanks to larger battery options and super low power displays.
Work smarter
Specifications
Processor
Intel® Core™ Ultra 5 225U (12 TOPS NPU, 12 cores, up to 4.8 GHz)
Operating System
Windows 11 Pro
Chassis Options
Platinum silver color, metallic finish
Memory*
16 GB: 1 x 16 GB, DDR5, 5600 MT/s, single channel
Graphics Card
Integrated Intel® graphics for Intel® Core™ Ultra 5 225U processor
Storage
512 GB, SSD
Display
16", Non-Touch, FHD+, IPS, 400 nits, 45% NTSC, Anti-Glare, FHD Cam